شاهزادگان حجاز سرمایه‌های هنگفت خود را چگونه خرج می‌کنند؟

 می‌کنند، هزاران شاهزاده سعودی با سرمایه‌ای بالغ بر 1.4 تریلیون دلار، به عیش و نوش در بهترین نقاط دنیا و در مجلل‌ترین ویلاها می‌پردازند. 

 

به گزارش گاردین، خاندان مرفه و ولخرج سلطنتی آل سعود در حالی سعی در پنهان کردن رشد فقر در عربستان دارد، که میلیون‌ها نفر در این کشور با فقر شدید دست و پنجه نرم می‌کنند.

خاندان سلطنتی آل سعود با بیش از هفت‌هزار شاهزاده دارای 1.4 تریلیون دلار سرمایه خالص است، که بسیاری از آن‌ها بیشتر وقت و سرمایه هنگفت خود را به خوشگذرانی و عیش و نوش صرف می‌کنند. 

شجره خانوادگی آل سعود

 
خبرگزاری بی‌بی‌سی، روزی که ملک فهد پادشاه عربستان در سال 2005 درگذشت گزارشی از زندگی شخصی وی منتشر کرد. بنا بر این گزارش، بی‌بی‌سی فهد را در جوانی فردی " عیاش" معرفی کرده و اذعان می‌کند که پادشاه سابق حجاز، زن‌باره،قمارباز و شراب‌خوار بوده است.

بی‌بی‌سی در ادامه می‌نویسد که ملک فهد یک بار 6 میلیون دلار در یکی از بزرگ‌ترین مراکز عیش و نوش دنیا در فرانسه به نام Monte Carlo   خرج کرد. گفته می‌شود دارایی ملک فهد در زمان مرگش چیزی حدود 18 میلیارد دلار بوده است.

بنا بر گزاررش بی‌بی‌سی، یکی دیگر از تفریحات فهد در سواحل Costa Del Sol اسپانیا بوده است. مکانی که فهد در آنجا قصری به نام "مرمر" ساخته است و هر سال یک ماه را در آنجا می‌گذراند. این قصر دارای ویلاهای بسیار مجلل، صدها اتاق و استخر است.

به گزارش اکونمیست، سفیر سابق آمریکا درباره ملک فهد می‌گوید: به یاد می‌آورم یک روز در سفارت‌خانه مهمانی بود، ملک فهد در یک دست جامی شراب، در دست یک سیگار و دو خانم زیبای لبنانی در کنارش بودند. فهد یک سیگاری قهار بو،د به‌طوری که هم‌زمان دو سیگار می‌کشید، یکی در دست چپ و یکی در دست راست. او آنقدر چاق و تنبل بود که یکی از قصرهای او کوچک‌ترین آسانسور دنیا را در خود داشت، تنها یک پله!!

ملک سعد بن عبدالعزیز

 وی سال‌های 1953 تا 1964 بر شبه جزیره عربستان حکمرانی کرد تا اینکه از سلطنت خلع و به اروپا رفت. او نیز مانند دیگر سران آل سعود در اروپا به عیاشی، قماربازی و فساد مشغول بود. به گزارش weeklyblitz، حاصل ازدواج سعد با صدها زن زیبا، 115 فرزند بود.

ملک عبدالله و استفاده از داروهای جنسی در 92 سالگی

 

پایگاه ویکی‌لیکس  از برخی اسرار زندگی و پزشکی پادشاه عربستان پرده برداشت.

سفارت آمریکا در ریاض، در نمابری محرمانه به وزارت امورخارجه این کشور، به اطلاعات شخصی ملک عبدالله از جمله عمر واقعی، تعداد همسران و داروهایی که مصرف می‌کند، اشاره کرده است. در این نمابر که موضوع آن "به روز کردن اطلاعات شخصی پادشاه عربستان" است، بیان شده:  یک پزشک غربی که ماموریت دارد به صورت مستمر با افراد خاندان حاکم سعودی دیدار و مشورت کند، در 11 ژوئیه، اطلاعات ویژه‌ای را از پرونده پزشکی ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود، در اختیار معاون رئیس نمایندگی آمریکا در ریاض قرار داد.


این پرونده شامل سن واقعی و داروهایی است که ملک عبدالله اکنون مصرف می‌کند. این پزشک برای درمان معمول یکی از 4 همسر ملک عبدالله فراخوانده شد اما مرکز درمانی پادشاهی به اشتباه پرونده پزشکی ملک عبدالله را به جای پرونده همسرش به این پزشک داد و این پزشک از این طریق، فرصت یافت از اطلاعات پزشکی ویژه ملک عبدالله آگاهی یابد.

براساس این نمابر، پادشاه عربستان 92 ساله (متولد 1916) است، بسیار سیگار می‌کشد و به صورت مستمر داروهای هورمونی تزریق و از داروهای محرک جنسی استفاده می‌کند. این اطلاعات درحالی منتشر می‌شود که دولت عربستان سعودی، اجازه انتشار هرگونه اطلاعات اعضای خاندان سعود، از جمله سن واقعی آنها را نمی‌دهد.

بنا بر این گزارش،ملک عبدالله دارای 35 همسر و حداقل 35 فرزند است. دارایی ملک عبدالله 19 میلیارد دلار است که این امر او را در رتبه پنجمین مرد سلطنتی پولدار دنیا قرار داده است.


اما تنها پادشاهان سعودی نیستند که چنین سابقه‌ای دارند، بلکه بسیاری از شاهزادگان دربار حجاز حتی از آن‌ها سبقت گرفته‌اند.

شاهزاده ولید بن طلال

نشریه فوربس، شاهزاده الولید بن‌طلال را بین ۳۶ میلیاردر جهان عرب ثروتمندترین آنها معرفی کرد.میزان ثروت 19 میلیارد دلار رسیده است.

نفر بعدی به نام ژوزه صفرا با فاصله زیاد از شاهزاده بن طلال قرار دارد و ثروتش ۸/۱۳ میلیارد دلار است. شاهزاده ولید بن طلال با ۵۱ سال سن، صاحب چند شرکت بزرگ رسانه‌ای و تلفنی در اروپا و عربستان است.

گروه روتانا یکی از بزرگ‌ترین شرکتهای رسانه‌ای در زمینه موسیقی و سرگرمی در جهان عرب است. این شرکت متعلق به شاهزاده سعودی ولید بن‌طلال آل سعود است.

 

"قصر پرنده ولید بن‌طلال"

 

 

بزرگ‌ترین و گران‌ترین هواپیمای خصوصی جهان به شاهزاده با قیمت 500 میلیون دلار به شاهزاده بن‌طلال تعلق دارد.


به گفته "حبیب فقیه" رئیس شرکت ایرباس خاورمیانه: هواپیمای شخصی ولید بن طلال، از نوع سوپر جمبو A۳۸۰ است. این هواپیما، گرانترین هواپیمای شخصی جهان و نخستین هواپیما از نوع A۳۸۰ است. قصر پرنده شخصی با گنجایش ۶۰۰ نفر دارای امکاناتی از قبیل اتاق کنفرانس سالن مراسم، 5 سوئیت و 20 اتاق لوکس؛ آسانسور میان سه طبقه، پارکینگ برای خودرو رولزرویس، حمام بزرگ و مجهز به نمایش‌گر در کف سالن که منظره زمین از آسمان را نمایش می‌دهد.سالن غذاخوری از جنس سنگ مرمر، سالن پذیرایی با گنجایش ۲۵ نفر سالن سینما با صندلی‌های چرم طبیعی سالن ورزشی این هواپیما براساس تقاضا و نیازمندی‌های اعلام شده ساخته شده است.به قول وب‌سایت TheRichest‌، این شاهزاده ابرثروتمند دارای اسباب‌بازی‌های بسیار گران‌قیمتی است.

 

 

نیویورک‌تایمز در گزارشی در ماه سپتامبر سال 2011، نوشت که یک قاضی اسپانیایی پرونده‌ تجاوزی جنسی علیه بن‌طلال باز کرده است. طبق این پرونده جناب شاهزاده در قایق تفریحی خود به یک دختر 20 ساله مدل در اگوست 2008 تجاوز کرد. البته نام قربانی هیچ وقت برملا نشد و ولید با استفاده از قدرت و سرمایه کلان خود توانست پرونده را در سال 2010 به طور کامل ببندد. دلیل بسته شدن این پرونده نبود مدارک لازم معرفی شد. اما یک دادگاه دیگر اسپانیایی دستور بازگشایی پرونده را داد. براساس تحقیقات پزشکی، تجاوز انجام گرفته و  وکیل قربانی اذعان کرد که این آزمایشات ادعاهای موکل وی را اثبات کرده است.

شاهزاده "ترکی الفیصل"

در سال 1982، یک قاضی آمریکایی در شهر میامی مجوزی صادر کرد مبنی بر جستجو در طبقه بیست و چهارم پنت‌هاوس الفیصل تا ببینند که آیا او زنی مصری به Nadia Lutefi Mustafa را به عنوان برده جنسی زندانی کرده است یا خیر. اما شاهزاده ترکی و بادی‌گاردهای فرانسوی وی اجازه تفتیش خانه را ندادند. 

 

قتل کودکی 5 ساله به دست پدر سلفی بسیار مشهور سعودی

به گزارش دیلی‌میل، یکی از سلفی‌های مشهور عربستان به نام "فیهان القدمی" Fayhan al-Ghamdi، واعظ معروف سلفی به دختر 5 ساله تجاوز کرد و  وی را تا حد مرگ شکنجه کرده‌ است. خبر شوکه کننده این است که قدمی توسط دادگاه سلفی و دولت عربستان سعودی با وجود اینکه به جرم خود اعتراف کرده بود آزاد شد.

در این تجاوز، دست، دنده‌ها،کمر لاما قدمی شکسته و جمجه وی نیز  ترک برداشته بود. لاما قدمی 5 ساله، . زمانی که به بیمارستان رسید دکترها تایید کردند که مورد تجاوز قرار گرفته است. وی در اکتبر سال 2012 بعد از 10 ماه طاقت‌فرسا در بیمارستان از دنیا رفت.

شاهزادگان سعودی جشن هالووین برگزار می‌کنند

ویکی‌لیکس در گزارشی اعلام کرده است که یک شاهزاده عربستانی مهمانی‌های شبانه‌ای در داخل شبه جزیره برگزار می‌کند. به همین‌ صورت یک سند دیگر نیز منتشر شده است که نشان می‌دهد یکی از شاهزاده‌های عربستانی جشن هالووین در جده با بهترین‌ نوشیدنی‌های الکلی، مواد مخدر، و زنان بدکاره برپا کرده است.

براساس اسنادی که در سال 2009 منتشر شد؛  پشت چهره محافظه‌گران و افراطیون وهابی در خیابان‌ها، زندگی شبانه خود آن‌ها طور دیگری است. پشت درهای بسته قصرهای این افراد، انواع وسایل فسق و فجور اعم از مواد مخدر، نوشیدنی‌های الکی و فساد وجود دارد. بنا بر این گزارش، برخی از مقامات کنسولگری آمریکا نیز به این مهمانی دعوت شده بودند. نام این شاهزاده عربستانی از اسناد حذف شده و تنها سرنخ این است که او به خاندان آل تنیان Al Thunayan، تعلق داشته است.

 

شاهزاده "ترکی‌بن‌ناصر"  Prince Turki bin Nasser هر بار 1000 دلار پرداخت می‌کرد

به گزارش ساندی‌تایمز، انگلیس بسیاری از معاملات نظامی خود را با عربستان انجام می‌دهد، اما برای اینکه خاندان آل سعود راغب به ادامه همکاری با شرکت‌های نظامی انگلیسی شوند، از راه‌های گوناگونی استفاده می‌کنند. یکی از این راه‌ها فراهم کردن عیش و نوش شاهزادگان سعودی است. در یکی از این برنامه‌ها مبالغی بالغ بر صدها هزار دلار به دو مدل معروف انگلیس با نام‌های B.Lee و K.Malin پرداخت شده تا با ایجاد رابطه با یکی از شاهزداگان خاندان سلطنتی آل سعود به نام "ترکی بن‌‌ناصر" وی را سرگرم و برای ادامه معاملات با شرکت انگلیسی BAE Systems‌ ترغیب کنند.

این دو زن در مهمانی‌هایی در یکی از سوییت‌های  هتل Carlton Tower، در Knightsbridge حضور داشتند که در آن شاهزاده ترکی‌بن‌ناصر و دیگر مقامات سعودی،  قراردادی نظامی به قیمت 40 میلیارد دلار با شرکت انگلیسی BAE Systems‌ انعقاد کردند.

به گزارش دیلی‌میل، وقتی که B.Lee  به شاهزاده سعودی معرفی می‌شود. بن‌ناصر که با خواهرزاده ملک عبدالله ازدواج کرده است،‌ این مدل معروف می‌گوید" شما واقعا دوست داشتنی هستید". آنوسکا در آن زمان تنها 16 سال داشت و هنوز به مدرسه می‌رفت.

لی در مصاحبه‌ای که با دیلی‌میل داشته است اذعان می‌کند وی به مدت دو سال 2001-2003 معشوقه بن ناصر بوده است. به گفته این مدل: من تا هفته پیش فکر می‌کردم که شاهزده بن ناصر هزینه‌های مدرسه و کلاس‌های من را تامین می‌کرده اما واقعیت چیز دیگری است و این شرکت انگلیس بوده است که من را در استخدام شاهزاده در آورده بود.

دیلی‌میل در ادامه اذعان می‌کند که مدل انگلیس در کار خود بسیار موفق بوده و باعث شد شاهزاده سعودی جت‌های جنگی و ادوات نظامی بیشتری از شرکت انگلیسی خریداری کند. هزینه این دو زن و مهمانی‌های شبانه‌ای که برای شاهزاده برگزار می‌کردند چیزی حدود 60 میلیون دلار بوده است.

این مدل و بازیگر انگلیسی اذعان می‌کند: من هیچ از وقت از شاهزاده درخواست پول نمی‌کردم، تنها نیاز بود که بگویم از چیزی خوشم آمده است و او فورا هزینه آن را متقبل می‌شد.

شاهزاده "عدنان خاشقجی" Adnan Khashoggi

خواهرخوانده این مدل با نام Ros، یکی از معشوقه‌های طولانی مدت یک دلال‌های بزرگ اسلحه آل سعود به نام عدنان خاشقجی Adnan Khashoggi بوده است. وی تا مدت زیادی به عنوان معشوقه خاشقجی باقی ماند تا اینکه او به سمت زن‌های جوان انگلیس روی می‌آورد. خاشقجی برای هر بار رابطه با این زن‌ها 1000 دلار پرداخت کرده است.


Hea.mills

به گفته میلز، بسیاری از مقامات سلطنتی عربستان در روابط جنسی گروهی شرکت می‌کنند. وی دراعترافات خود به نکاتی اشاره می‌کند که نمی‌توان به آن‌ها پرداخت.


قاچاق دو هزار کیلویی کوکایین توسط شاهزاده نایف بن فواذ الشلان Nayef bin Fawwaz Al Shalaan

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، دیوان عالی فرانسه شاهزاده نایف‌بن‌فواذ‌الشلان رل به اتهام قاچاق کوکائین به 10 سال زندان و پرداخت جریمه نقدی هفت میلیون یورویی محکوم کرد. شاهزاده نایف که داماد معاون وزیر دفاع عربستان سعودی است، اولین بار در ماه مه 2007 از سوی دادگاه جنایی به دلیل استفاده از موقعیت دیپلماتیک خود برای به دست آوردن دو تن کوکائین برای کارتل‌های مواد مخدر در کلمبیا به 10 سال زندان محکوم شد. شاهزاده نایف که برادرش داماد "ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود" پادشاه عربستان سعودی نیز هست، در پاییز 2008 بار دیگر در دادگاه استیناف پاریس به 10 سال زندان و علاوه بر آن پرداخت جرمیه نقدی هفت میلیون یورویی محکوم شد.

دیوان عالی فرانسه نیز با درخواست تجدید نظر شاهزاده سعودی مخالفت و حکم مذکور را تایید کرد. شاهزاده نایف بن فواز الشعلان ژوئن سال 1999 میلادی در حالیکه 804 کیلوگرم کوکائین در منزلش در منطقه "نوازی لو ساک" پاریس پنهان کرده بود، بازداشت شد. پلیس فرانسه ابتدا "گوستافو گواران گونفرییه" قاچاقچی سرشناس کلمبیایی را در یکی از خیابان‌های پاریس بازداشت کرده و وی در بازجویی پس از اعتراف فاش کرد که محل پنهان کردن کوکائین‌هایی که گروهش به فرانسه قاچاق کرده‌اند، منزل شخصی شاهزاده "نایف" است. این شاهزاده عربستانی همچنین از سوی دادگاه به سوء استفاده از مصونیت دیپلماتیک برای قاچاق مواد مخدر و وارد کردن حدود دو تن کوکائین به فرانسه متهم شده است. گفته می‌شود وی با این گروه بسیار بزرگ کلمبیایی کار می‌کرده و با استفاده از این مصونیت مواد مخدر را برای آنان جابجا می‌کرده است.


شاهزاده بن‌نایف

 

صنعت قاچاق انسان توسط شاهزاده‌های سعودی

نوجوانان آمریکایی در خدمت شاهزداگان سعودی

به گزارش وب‌سایت خبری Scotsman، شاهزداگان سعودی و ضابطان آن‌ها نوجوانان دختر و پسر آمریکایی را به عنوان برده جنسی خریداری می‌کنند. بنا بر این گزارش، این برده‌ها توسط هواپیما و کشتی‌ها خصوصی انتقال پیدا می‌کنند.  برخی از آن‌ها درون ایالات متحده  و برخی در کشورهای اروپای شمالی به عنوان مدل و شغل‌های اغواکننده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وب‌سایت cifiaonline، به نقل از روزنامه مراکشی الاعالم می‌نویسد: زن‌های برده از طریق ویزای حج عمره به عربستان فرستاده می‌شوند. وقتی که آن‌ها به عربستان می‌رسند متوجه می‌شوند تحت کنترل حلقه‌های فساد قرار دارند.

روزنامه عربی القدس، نیز در گزارشی اذعان کرده است که مرکز حقوق بشر عربستان در جده، اطلاعات حلقه‌های فساد از طریق ویزای عمره را منتشر کرده است. در این گزارش، یک زن مراکشی به القدس گفته است زن‌ها بعد از اینکه با ویزای یک ماهه برای عمره، مدتی را در عربستان می‌گذرانند، سپس به خانه‌های فساد در جده منتقل می‌شوند.

به گزارش القدس، یک روزنامه‌نگار مراکشی در ویلایی در شهر رباط مرکاش نفوذ کرده و توانسته بود به دنیای سعودی‌ها نزدیکتر شود. در ماه می سال 2002، او گزارش داد که نوجوانان مراکشی توسط قاچاقچیان انسان سعودی مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


/ 4 نظر / 85 بازدید
کاستزبوک

با درود و احترام، از مطالب مفید شما سپاسگزارم. با توجه به وبلاگ خوب و مفید شما و شرایط اقتصادی کنونی شاید معرفی کاستزبوک (Costsbook) به عنوان دفترچه هزینه روزانه مفید و ضروری باشد.www.costsbook.com کاستزبوک یک نرم افزار مدیریت مالی شخصی یا حسابداری شخصی آنلاین است. امکاناتی مانند مدیریت هزینه ها، مدیریت درآمدها، مدیریت بدهی و طلب، مدیریت چکها و.... را در اختیار شما قرار میدهدتا بهتر به مدیریت اقتصاد فردی و خانوادگیتان بپردازید و برای آینده ای روشن برنامه ریزی نمایید. www.costsbook.com. با ما در "تماس" باشید. با سپاس

پریسا

دآیا می دانستید که سایت من به روز ترین سایت ایران است[لبخند]. بازم سر زدم بدو بیا

دامنه .com , .org , .info رایگان برای کاربران سایت زانایی

دامنه .com , .org , .info رایگان برای کاربران سایت زانایی شاید شما هم تا به حال دنبال راهی برای ثبت دامنه خود به رایگان بوده اید . ولی وقتی نتایج رو بررسی کردید ، می بینید که خیلی از این دامنه ها یا زیر دامنه هستند ، یا اگر هم رایگان هستند ، فقط تبلیغات شرکتی هستند و همراه دامنه حتما باید یک هاست خریداری نمایید. امروز به شما سایتی رو معرفی می کنم که به وسیله ی اون می تونید دامنه خود را به رایگان ثبت کنید!!! امکانات: 1 - ثبت دامنه شما به صورت com, org , net , info 2 - کنترل کامل دامنه توسط شما . ( کنترل dns دست شما میباشد ) 3 - قابلیت نوسازی سالیانه توسط خودتان یا انتقال دامنه به سرور دیگر برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر به سایت ما سر بزنید

نگار

سلام حالتون خوبه؟ من اومدم بهتون سر زدم اگه خواستید شما هم به من سر بزنید