مکان عظیم رهاشده در دنیا +عکس

10اوقات نیز همین ساختمان ها به مخلی متروکه تبدیل شده و خیلی زود از بین می روند. در دنیا ساختمان و مکان هایی هستند که سالها برای ساخت آن زمان لازم است اما رها شده و در حال تخریب هستند.


** شهر پاراپیتبه نوعی همه از فاجعه شهر چرنوبیل با خبر هستند و انفجاری که در این منطقه رخ داد باعث شد تا مناطق بسیاری در اطراف آن دچار مسمویت شوند. یکی از شهرهای بسیار بزرگی که در این حادثه خالی از جمعیت شد پاراپیت بود که در آن یک شهر بزرگ خیلی سریع خالی شد. این شهر از همان روز شروع به افول کرد و البته این روزها به شهر ارواح تبدیل شده است و هنوزهم قابلیت سکونت ندارد اما این روزها با کم شدن میزان تشعشعات به یک منطقه توریستی تبدیل شده است.

** شهر باستانی کارکو


یکی از شهرهای باستانی ایتالیا که نزدیک به 540 سال قبل از میلاد در بالای تپه هایی ساخته شد اما در تمام دوران درگیر با بلاهای طبیعی بسیار زیادی بوده است تا اینکه در سال 1963 این شهر تحت یک زلزله قوی بسیار تخریب شد و از آن زمان دیگر هیچ سکونتی دراین منطقه وجود ندارد. این شهر هنوز هم خانه های خود را حفظ کرده است ولی به محل استقرار ارواح ایتالیا شهرت پیدا کرده است. بسیاری از بناهای تاریخی این منطقه در بی اهمیتی در حال از بین رفتن هستند.

** شهر کولمانسکاپ


آفریقا همیشه به خاطر  معدن های بی شمار الماس معروف بوده است اما گاهی اوقات همین معدن ها باعث رشد و کاهش ناگهانی جمعیت می شوند. " کولمانسکاپ" یکی از این شهرهایی است که در نامیبیا بر روی یک معدن الماس ساخته شد ولی در سال 1954 با تمام شدن آن به طور ناگهانی شهری با همه امکاناتش رها شد. این روزها این شهر در میان صحرا تسلیم کوه های شن روان شده است و خانه ها مملو از شن هستند.

** بزرگترین هتل دنیا


کره شمالی در دهه 1980 تصمیم گرفت برای جذب توریست دست به کاری عجیب بزند و آن هم ساخت بزرگترین هتل دنیا بود. این طرح در سال 1987 آغاز شد ولی در سال 1992 بسیاری از مشکلات خارجی و افزایش میزان بودجه این پروژه باعث شد تا میزان زیادی از ساخت آن باقی بماند. این پروژه در همان میانه های راه باقی ماند و هیچوقت نیز ادامه پیدا نکرد. این روزها همچنان این ساختمان به عنوان بزرگترین هتل دنیا شناخته میشود با این تفاوت که کسی وارد آن نخواهد شد.

**ساختمان امور مالی


ونزوئلا در اوایل سال 1990 تصمیمی گرفت تا یکی از بزرگترین ساختمان های دنیا را بسازد از این رو شروع به ساخت آسمان خراشی در منطقه اقتصادی این کشور کرد اما در سال 1993 با وقوع بحران های مالی این ساختمان برای همیشه بی ثمر باقی ماند و این روزها با 45 طبقه ای که از آن ساخته شده است به عنوان 18 امین ساختمان بلندآمریکای جنوبی شناخته می شود. جالب است در این روزها که این کشور مشکلی ندارد هم همچنان تصمیم به ساحت ان نگرفته اند.

** بزرگترین مرکز خرید دنیا 


سال 2005 چین در مراسمی عظیم بزرگترین مرکز خرید دنیا را افتتاح کرد. این مرکز خرید در جنوب چین قرار دارد و مساحت ان نزدیک به 7 میلیون متر مربع است. در این مرکز 2350 مغازه به همراه جنگل مصنوعی، شهربازی داخلی و ... بسیاری امکانات دیگر است اما در واقع یک صحرای تمام عیار است. از آن سال تاکنون هیچکس از این مرکز استقبال نکرده است به طوری که تنها چند مغازه در آن عملا کار می کنند. تمام خرج ها این روزها در حال خراب شدن هستند و در دل تاریخ خاک می خورند. 

** دهکده فضایی 


یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری تایوان در اوایل دهه 2000 بازگشایی شد. این منطقه که خانه های ویلایی به سبک سفینه های فضایی داشت به دهکده فضایی شهرت یافت اما داستان ها مختلفی که درمورد آن بیان شد باعث از بین رفتن تمام تلاش ها برای ساختش بود. بسیاری  این منطقه را نفرین شده می دانستند به طوری که در همان سال های اولیه جندین مرگ با دلایل عجیب در این منطقه رخ داد به همین علت کم کم مردم از زفتن به این دهکده پرهیز کردند. این موضوع باعث شد یکی از جاذبه های گردشگری تایوان به طور کلی تخریب شود. 

**  جزایر هاشیما 


یکی از مرموزترین نقاط دنیا در دریای ژاپن قرار دارد. در سال 1880 در میان دریا ذغال سنگ بدست آمد پس کارخانه میتسوبیشی شروع به استخراج این معدن کرد و برای راحتی کارکنانش جزیره هاشیما را ساخت. در همان سال ها این منطقه برای همیشه وارد تاریخ شد چرا که با تراکم جمعیت 5 هزار نفری متراکم ترین نقطه دنیا از نظر جمعیت شناخته شد. در سال 1974 زغال سنگ به پایان رسید ولی میتسوبیشی به افراد جزیره گفت که باید به ژاپن بازگردند به همین علت آن ها خیلی سریع تمام نطقه را خالی کردند. این خروج به قدری سریع بود که حتی عده ای فنجان چای خود را روی میز جای گذاشتند. این روزها این جزیره بسیار مرموز شده است چرا که هیچکس نباید حتی پای خود را در آن بگذارد. 

** یزرگترین شهربازی آسیا در اوایل دهه 1990 پروژه ای با شعار بزرگترین شهربازی آسیا شروع به کار کرد که با سرعت بسیار زیادی نیز رشد حود را ادامه داد اما در سال 1998 این منطقه به علت اختلافات دولت با صاحبان زمین اطراف شهربازی پروژه متوقف شد. در سال 2008 نیز بار دیگر تلاش هایی برای ساخت آن انجام شد که بی نتیجه ماند. این روزها این پارک رها شده است ولی بچه گاهی وارد آن می شوند همچنین تمام مسئولیت اتفاقاتی که برای افراد در پارک رخ دهد به عهده خود آنهاست. 

** مجسمه های علمی تخیلی


در اواخر دهه1960 دولت یوگوسلاوی تصمیم گرفت با کمک بزرگترین طراحان کشورش مجسمه های علمی تخیلی خاصی را در منطقه جنگ زده کشور بسازد. آن ها بهترین طراحان را از سرتاسر کشور جمع کردند و پس از چند سال مجسمه های کاملا بهره برداری شد. این منطقه به یکی از مهمترین نقاط گردشگری یوگسلاوی تبدیل شده بود تا اینکه ناگهان همه چیز متحول شده و کاملا مجسمه ها فراموش شدند. در آخرین باری که از آن ها یاد شد کارشناسان می گفتند مجسمه ها هنوز سرپا و سرحال هستند اما کسی ان ها را نمی شناسد و تنها در گوشه ای افتاده اند.
/ 0 نظر / 33 بازدید