ماشین بازی های شاه فراری ایران + تصاویر دیده نشده

  یکی از منحصر به فردترین محصولات شرکت پلایموث است. در حقیقت این خودرو یکی از اولین تولیداتی بود که در کلاس کانسپت طراحی شده بود. محصولی آمریکایی که در ایتالیا مهندسی و طراحی شده بود. این محصول به طرز عجیبی سال 1980 در بیروت لبنان پیدا شد. در حالی که شاه ایران مشتری آن بود. بد نیست بدانید از خودروی فوق تنها یک دستگاه ساخته شده بود. شنیده‌ها حاکی از آن است که آخرین قیمت آن به بیش از 1 میلیون دلار رسیده است.


1971 Lamborghini Miura SV Jota


می‌گویند شاه زمانی که برای اسکی به سوئیس رفته بود سفارش این ابرخودروی ایتالیایی را داد. خودرو بعد از انقلاب در سال 1995 به قیمتی ناچیز به کلکسیونری در دوبی فروخته شد. 2 سال بعد در 1997 این محصول توسط نیکلاس کیج بازیگر سرشناس هالیوود به قیمت 490 هزار دلار خریداری شد. کیج آن را در 2002 فروخت ولی قیمت آن معلوم نیست. گفته می‌شود لامبورگینی فوق اکنون جایی در انگلستان است.


1979 Mercedes-Benz G-Class


محمدرضا پهلوی برای تکمیل ناوگان نظامی خود در صدد بود در کنار جیپ آمریکایی، لندروور انگلیسی مجموعه‌ای از Gکلاس‌های آلمان را نیز خریداری کند. به این منظور قرار بر آن شد که شرکت مرسدس‌بنز یک نسخه را به صورت آزمایشی به ایران ارسال کند تا بررسی‌ها صورت بگیرد. از سرنوشت این خودرو اطلاعاتی در دست نیست.


1975 Citroen SM


یکی از دارایی‌های محمدرضا پهلوی که البته به خاطر واسطه‌گری‌های دلالان هیچ‌گاه به ایران نرسید،‌ محصول برتر شرکت سیتروئن فرانسه بود. گفته می‌شود این خودرو در سفارت ایران در فرانسه نگهداری می‌شد.


1939 Bugatti Type 57C Van Vooren Cabriolet


این بوگاتی یکی از بی‌نظیرترین‌ها در نوع خودش بود. هدیه‌ای گران‌بها که توسط دولت فرانسه به شاه ایران داده شده بود. این خودرو در یک حراجی به قیمت 1 میلیون و 760 هزار دلار فروخته شد. هنوز پلاک شهربانی روی آن دیده می‌شود.

 

خودرویی که پورشه و مرسدس‌بنز آن را برای آقازاده شاه ساختنداسباب‌بازی حضرات چنین چیزی بود


 

در کنار انزو فراری موسس برند Ferrariتصویر دیگر با فراریگزارش تصویری یک مجله خارجی

]
 

نمای فعلی موزه خودرو


 

/ 0 نظر / 120 بازدید