مانسا موسی را می شناسید ؟ او ثروتمندترین انسان تاریخ بود

 احتمالاً یاد بیل گیتس و یا راکفلر می افتید. اما جالب است بدانید که« مانسا موسای اول»، پادشاه قرن 14 میلادی کشور آفریقایی مالی ، پولدارترین فرد تاریخ بشر بوده است .

ایندیپندنت می افزاید :«موسای اول» از پولدارترین آدم فعلی جهان هم پولدارتر بوده است . تخمین زده می شود که ثروت او 400 میلیارد دلار به پول فعلی بوده است . درصورتیکه ثروتمندترین شخص فعلی جهان یعنی کارلوس اسلیم با 68 میلیارد دلار در رده بیست و دومین فرد پولدار تاریخ بشر شناخته می شود .
ایندیپندنت همچنین از انتشار لیست 26 فرد ثروتمند تاریخ جهان توسط سایت Celebrity Net Worth  خبر داده است . این لیست که ثروتمندان هزارسال گذشته را شامل می شود هیچ زنی را درخود ندارد و فقط سه نفر از آنها هنوز در قیدحیاط هستند . 14 نفر از این تعداد آمریکائی هستند.
این لیست با درنظر گرفتن نرخ تورم 6/2199 درصدی این طور حساب کرده است که 100 میلیون دلار در سال 1913 معادل 63/299/2 میلیارد دلار فعلی است .
وقتی «موسای اول» در سال 1300 در مالی مرد ، فرزندان وی به دلیل حملات خارجی و نابسامانی داخلی نتوانستند این ثروت را نگه دارند . نفر دوم این لیست خانواده روچیلدها هستند که هم اکنون نیز جزء ثروتمندان جهان اند. سومین شخص راکفلر است که ثروتمندترین آمریکائی تاریخ جهان است . وی در هنگام مرگش در سال 1937 معادل 340 میلیارد دلار فعلی داشته است.
فقیرترین شخص این لیست – یعنی آخرین فرد – «وارن بافت» با 64 میلیارد دلار ثروت است. «تزار نیکلاس دوم» آخرین تزار روس نیز نفر پنجم در این لیست است.
پادشاه حیدرآباد هند« عثمان علی خان آصف» که در سال 1967 از دنیا رفت نفر ششم این لیست و «معمرقذافی» دیکتاتور سابق لیبی نیز نفر هشتم است .

/ 0 نظر / 184 بازدید