کشکول
کنال تلگرامی ما بنام بیندید =بیاندیشید +بخندید bindid@
صفحات وبلاگ
نویسنده: علی - جمعه ۸ دی ،۱۳٩۱

 

کشتی تفریحی پیشرفته ساخت استیو جابز مشهور به ونوس به علت منازعات حقوقی و اختلاف نظرهای مالی ماه‌هاست در بندر آمستردام پهلو گرفته است.

خبرگزاری فارس: کشتی رؤیایی استیو جابز در بندر آمستردام به گل نشست

به گزارش فارس به نقل از بی بی سی ،فیلیپ استارک طراح این کشتی می گوید استیو جابز کماکان سه میلیون یورو به وی مقروض است و باید ۹ میلیون یوروی دیگر هم بابت تکمیل این طرح


به وی پرداخت کند.

به گفته وی تا زمانی که با وی تسویه حساب نشود این کشتی در توقیف باقی مانده و امکان ترک آب های بندر آمستردام هلند را پیدا نخواهد کرد. سخنگوی بندر آمستردام هم ضمن تایید این خبر گفت تا زمانی که درگیری های حقوقی در این زمینه به پایان نرسد، کشتی یاد شده امکان ترک بندر را پیدا نخواهد کرد.

یکی از وکلای آقای استارک در این زمینه گفته است از آنجا که طرفین به یکدیگر اعتماد داشتند قرارداد دقیقی با جزییات میان آنها تنظیم نشده است، ولی به هر حال حق الزحمه سازندگان و طراحان کشتی باید به آنها پرداخت شود.

این کشتی ۸۸ متری که ۱۳۸ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شده، در ماه اکتبر به آب انداخته شد. روکش زیبای آلومینیومی که این کشتی را شبیه به یک سفینه فضایی کرده از جمله ویژگی های آن است. این کشتی همچنین مجهز به پیشرفته ترین فناوری های ارتباطی و رایانه ای است، اما مرگ استیو جابز به دنبال ابتلا به بیماری سرطان در سال ۲۰۱۱ باعث شد وی هرگز نتواند سوار این کشتی هوشمند شود.

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :